سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه

شهردار اروميه: 50 درصد از افق 1404 شهر اروميه تحقق یافته است

  • 15 تیر 1395
  • نویسنده: Anonym
  • تعداد نمایش ها: 1832
  • 0 نظرات
شهردار اروميه: 50 درصد از افق 1404 شهر اروميه تحقق یافته است

ه گزارش روابط عمومي شهرداري اروميه، محمد حضرت پور، شهردار اروميه  با اشاره به اینکه از سال 91 اقدامات عملي برای تحقق راه اندازی سیستم يكپارچه سازی شهرداری ارومیه صورت گرفت، بیان کرد:  سیستم یکپارچه سازی شهر سازی با برگزاری بیش از 15 هزار ساعت جلسه در طی مدت چهار سال با هدف تسهیل ارائه خدمات به شهروندان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه سيستم یکپارچه سازی شهرسازی در نگاه اول با هدف تسهیل در امورات مدیریت شهری شکل گرفت، عنوان کرد: بر اساس نظر سنجی ها صورت گرفته در سطح شهر نگاه اول مقوله یکپارچه سازی به رفاه شهروندان و کاهش نارضایتمندي در حوزه صدور پروانه ساختمانی منجرمی شود.

حضرت پور افزود: خدماتی چون از جمله صدور پروانه به صورت الکترونیک ، پویا سازی فرایند ضابطه برای تهیه نقشه، پویا سازی تحلیل پروانه و را اندازی خدمات برای شهروندان  از جمله سامانه شهرنما گنجانده شده است .

شهردار ارومیه با اعلام ابنکه در حال حاضر بیش از 123  مورد از خدمات شهری شهرداری ارومیه به صورت الکترونیک ارائه می شود، تصريح كرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیک باعث کاهش  سفرهاي درون شهري و مراجعه به ادارات مي شود.

وی با اشاره به  افق 1404 ارومیه یعنی شهری پاک، سبز، فرهنگی مجهز به فناوری اطلاعات و حمل و نقل ریلی  ادامه داد: در تحقق بخشي از اين افق، تاکنون  بیش از 70 هزار نفر از شهروندان از آموزش شهروند الکترونیک بهره مند شدند .

حضرت پور با بیان اینکه ارومیه به عنوان يكي از  پنج شهر هوشمند در کشور به صورت  پایلوت انتخاب شد،  خاطرنشان كرد: آموزش های شهروند الکترونیک و سیستم یکپارچه سازی شهرسازی از آایتم هاي گام برداشتن به سمت دولت الکترونیک با هدف کاهش ترافیک است .

وی با بیان اینکه برای تحقق افق 1404 باید زیرساخت های ان از هم اکنون محقق شود، بیان کرد: تاکنون 50 درصد از برنامه ها و اهداف برای رسیدن به افق 1404  شهر اروميه محقق شده است.

 شهردار اوميه  شهر سبز را  یکی از محورهای افق 1404 ارومیه دانست و گفت:  در چند سال اخیر 280 هکتار توسعه فضای سبز در شهر اروميه  انجام شده است  و  تو سعه ديگري در اين بخش تحت عنوان کمربند سبز است كه تاكنون بیش از 80 هکتار آن اجرايي شده است.

وی با  تاكيد بر اينكه برای رسیدن به  افق 1404 شهری سبز باید سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند را به 12 متر برسانیم.گفت: اکنون سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند در ارومیه 8.5 متر است.

حضرت پور با اشاره به اينكه شهر پاک یکی دیگر از محورها افق 1404 است که در این راستا فاز اول طرح سیستم هوشمند اشتراک دوچرخه در ارومیه اجرا شد، افزود:  احداث رینگ کمربندی به طول 24 کیلومتر با 17 تقاطع غیر هم سطح، احداث تراموای برقی با اعتبار 660 میلیارد تومان  و خرید اتوبوس های هیبریدی در راستای کاهش الودگی هوا 1404 در دست اجرا است .

وی ادامه داد:  در راستای شهر الکترونیک مقرر شده است با هماهنگي ثبت اسناد، سند هاي تك برگي براي 11 هزار 200 هکتار شامل 25 درصد شوارع و 25 درصد حوزه خدمات شهری  در سيستم يكپارچه شهرسازي صادر شود.

Print
دسته ها: اخبار, اخبار IT
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان