اخبار کل سازمان

شهرداری ارومیه در زمینه تحقق شهر هوشمند موفق عمل کرده است/ شهردار ارومیه شفاف سازی را در اولویت خود قرار دهد

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی:

شهرداری ارومیه در زمینه تحقق شهر هوشمند موفق عمل کرده است/ شهردار ارومیه شفاف سازی را در اولویت خود قرار دهد

نویسنده: reza shokri/چهارشنبه, 27 اسفند,1399/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آیدین رحمانی رضائیه در آیین معارفه شهردار ارومیه ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید باکری و نامگذاری ۲۵ اسفند ماه به یاد این شهید بزرگوار به عنوان روز شهردار در کشور، گفت: شهید مهدی باکری نماد خدمت، ایثار، تلاش و مقاومت است و در مدت کوتاه خدمت خود به عنوان شهردار ارومیه خدمات شایسته ای برای مردم ارومیه انجام داد و اینک نام او جاویدان شده است. 

وی عنوان کرد:  از آن جایی که شهرداری ها  مستقیماً با مردم سروکار دارند  لذا اقدامتشان در سطح شهر باید بیش از پیش  رضایتمندی شهروندان را رقم بزند.

به گفته معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار آذربایجان غربی  بیش از 3 هزار میلیارد تومان گردش در شهرداری های کشور وجود دارد که  یک هزار و پانصد میلیارد تومان آن در شهرداری  ارومیه  است که باید  نظارت ها  در این خصوص همواره صورت بگیرد  تا از اتلاف منابع جلوگیری و  به صورت بهینه پروژه عمرانی در سطح شهر تحقق یابد.

رحمانی ادامه داد: در شهرداری های کشور به دلیل عدم نظام مند بودن  در بخش های مختلف  شاهد بروز تخلف هستیم که در این خصوص  وزارت کشور جهت حذف این مهم بر روی  شفاف سازی و اجرای سامانه بدون کاغذ تمرکز کرده است .

وی تصریح کرد: در حال حاضر در وزارت کشور،  مقوله ساماندهی نیروی انسانی شهرداری ها و لایحه درآمدهای پایدار شهری  پیگیری می شود که در مبحث لایحه درآمد های پایدار شهرداری رویکرد این است که  از تراکم فروشی  به سمت درآمدهای پایدار حرکت شود.

رحمانی افزود: از شهردار جدید انتظار داریم که  ضوابط طرح تفصیلی با توجه به فنی بودن آن در سطح شهر به صورت کامل رعایت شود و در صورت وجود  اشکالات ، آنها با تدبیر رفع شود. 

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر بیان کرد:  از شهردار جدید خواهانیم که با جدیت به مقوله ساخت وسازهای غیر مجاز ورود کند و از روند رشد آن جلوگیری کند  چرا که این ساخت و سازهای بی شک یکی از آسیب های شهری است.

رحمانی  تعامل با دستگاه های اجرایی خدمات رسان،  شفاف سازی عملکرد مالی شهرداری، ساماندهی مقوله  پسماند شهری، اتمام پروژه های نیمه تمام شهری، مدیریت آب های سطحی، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را از شهردار جدید شهر ارومیه درخواست کرد.

وی با اشاره به شهر هوشمند و اقدامات موفق این حوزه در سطح شهرداری ارومیه در خصوص ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری عنوان کرد:  شهرداری ارومیه در زمینه تحقق شهرهوشمند موفق عمل کرده است اما باید بیش از پیش به سمت شهر هوشمند در جهت تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات شهری حرکت کند.

رحمانی ایجاد درآمد های پایدار با جذب سرمایه گذاران، رعایت اجرای طرح تفصیلی شهر، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ، همکاری حداکثری با دستگاه های خدمات رسان، اجرای طرح شهر هوشمند در جهت تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان، مکانیزه کردن روند جمع آوری و دفع پسماند شهری را از اولویت های شهردار جدید ارومیه دانست.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذبایجان غربی در پایان ضمن قدردانی از تلاش تمامی کارکنان شهرداریهای استان بویژه کارکنان خدمات شهری و آرامستانها در مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت: کارکنان شهرداری همچون سربازان گمنامی هستند که در کنار کادر بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا از هیچ تلاشی دریغ نکردند. 

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از سرپرست شهرداری؛ مجید آقازاده با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار ارومیه منصوب و معرفی شد‌.

تعداد نمایش ها (71)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

x
تصویر روز
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه می باشد.
دی ان ان