اخبار کل سازمان

کاهش 32 درصدی مصرف سوخت با کنترل هوشمند سیستم موتورخانه/ مدیریت هزینه ها از مزایای حرکت به سمت شهر هوشمند است

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه عنوان کرد:

کاهش 32 درصدی مصرف سوخت با کنترل هوشمند سیستم موتورخانه/ مدیریت هزینه ها از مزایای حرکت به سمت شهر هوشمند است

نویسنده: reza shokri/ﺳﻪشنبه, 18 آذر,1399/دسته ها: اخبار, اخبار IT

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: با کنترل هوشمند موتورخانه شهرداری منطقه سه به عنوان طرح پایلوت،  طی دوره های سه ماهه در سال  ۹۹ نسبت به دوره مشابه به سال قبل از آن ۳۲ درصد کاهش مصرف و هزینه مصرفی گاز مشاهده می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه؛ یاسر اسدپور با اشاره به اهداف و برنامه های شهر هوشمند و ضرورت سیستمی شدن امور در تمامی حوزه ها گفت: با توجه به افزایش قیمت های حامل انرژی،افزایش آلودگی هوا در اثر گازهای گلخانه ای و همچنین آسیب های جبران ناپذیر زیست محیطی، در مقوله شهر هوشمند توجه منحصری  به کاهش مصرف و استفاده هرچه بهینه تر از سوخت های فسیلی می شود.

وی ادامه داد:   در این راستا سیستم موتورخانه ساختمان شهرداری منطقه سه به دستگاه مانیتورینگ و کنترل هوشمند تجهیز و این طرح با مشارکت یکی از شرکت های دانش بنیان بومی انجام شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه اظهار کرد: با سنسورهای هوشمند نصب شده کاهش و افزایش دمای محیط بیرون، سبب تنظیم دما در سیستم موتورخانه  به صورت اتوماتیک می شود و همچنین از ساعت ۸ شب تا ۶ صبح به علت عدم وجود همکاران در اداره، دمای داخل ساختمان  به صورت خودکار کاهش می یابد.

اسدپور بیان کرد: با این کار طی دوره های چهار ماهه در سال ۹۹ نسبت به دوره مشابه به سال قبل از آن ۳۲ درصد کاهش مصرف و هزینه مصرفی گاز مشاهده می شود.

وی گفت: با کنترل هوشمند موتورخانه  امکاناتی از قبیل  مانیتورینگ آنلاین، گزارش گیری روزانه جهت اطلاع از نحوه عملکرد موتورخانه میسر می شود.

اسدپور افزود: طی این فرآیند  اعمال هرگونه برنامه ریزی کارکرد به صورت روزانه،هفتگی، ماهانه، شیفت بندی بویلرها و پمپ ها و کاهش استهلاک تجهیزات موتورخانه نیز امکان پذیر شده است.


رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه اظهار کرد: با توجه به موفقیت آمیز بودن هوشمند سازی موتورخانه ساختمان منطقه ۳ به صورت پایلوت، با نظر مدیران سایر ساختمان های شهرداری، آن اماکن نیز با هدف کاهش مصرف انرژی و بهره وری بهتر در برنامه هوشمند سازی قرار می گیرند.

اسدپور تأکید کرد: مدیریت هزینه ها و کاهش مصرف سوخت یکی از مزایای حرکت به سمت شهر هوشمند است که در تلاشیم طی ایام آینده در تمامی اماکن و ساختمان های واحدهای تابعه شهرداری ارومیه کنترل هوشمند موتورخانه ها را اجرایی کنیم.

تعداد نمایش ها (107)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

x
تصویر روز
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه می باشد.
دی ان ان