اخبار کل سازمان

83 دفتر اسناد رسمی تحت آموزش های خدمات غیرحضوری قرار گرفتند/ الکترونیکی شدن فرآیند صدور پروانه و مجوز ساخت در سال آینده

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه:

83 دفتر اسناد رسمی تحت آموزش های خدمات غیرحضوری قرار گرفتند/ الکترونیکی شدن فرآیند صدور پروانه و مجوز ساخت در سال آینده

نویسنده: reza shokri/چهارشنبه, 27 اسفند,1399/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه، یاسر اسدپور با اشاره سیاست ها و هدفگذاری شهرداری ارومیه در راستای الکترونیکی کردن امور و ارائه خدمات غیرحضوری به شهروندان اظهار کرد:  در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری ارومیه با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان غربی و کانون سردفتران و دفتریاران استان جلسات آموزشی دفاتر اسناد رسمی جهت الکترونیکی کردن فرآیند استعلامات املاک آپارتمانی (بانک و نقل و انتقال) برگزار شد.

وی ادامه داد:  این امر در رابطه با اجرای مصوبات ستاد استانی کرونا در خصوص ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان و جلوگیری از مراجعات حضوری انجام گرفت و طی آن تعداد 76 دفترخانه در سطح شهر ارومیه به همراه دفاتر اسناد رسمی چهار شهر سرو، سیلوانا، قوشچی و نوشین به تعداد 7 دفترخانه طی دو ماه تحت آموزش قرار گرفتند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: جلسات آموزشی تخصصی برگزار شده برای استفاده از سامانه شهروندسپاری در خصوص ثبت و ارسال الکترونیکی استعلامات نقل و انتقال ترتیب یافته و کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به بیان نحوه استفاده و تشریح جزئیات فنی و امکانات سامانه شهروندسپاری پرداخته و به سوالات و ابهامات پاسخگو شدند.

اسدپور عنوان کرد: با فراهم کردن زیرساخت ها و همچنین اقدامات آموزشی صورت گرفته از سوی سازمان شاهد آن هستیم که این موارد نتیجه خوبی داشته و منجر به کاهش چشمگیر مراجعات حضوری به مناطق یک و پنج شهرداری شده است.

اسدپور به ضرورت شهروند سپاری و برون سپاری امور در مناطق شهرداری اشاره و تصریح کرد: با توجه به راه اندازی کامل سامانه شهروند سپاری و همزمان با آموزش دفاتر اسناد رسمی، آموزش های لازم به شهروندان در محل مناطق یک و پنج شهرداری و نیز آموزش دفاتر پیشخوان در محدوده شهرداری منطقه پنج جهت بهره برداری از سامانه شهروند سپاری انجام شده است.

وی افزود: در فاز اول در حوزه استعلامات بانک، نقل و انتقال و ادارات در شهرداری منطقه پنج و یک، هم شهروندسپاری و هم برون سپاری انجام گرفته و از این پس تمامی امور در مناطق مذکور به صورت تماماً الکترونیکی انجام می شود.

اسدپور ابراز امیدواری کرد : در تلاشیم بتوانیم طی سه ماهه اول سال 1400 و با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه در تمامی مناطق پنج گانه سامانه شهروندسپاری را به صورت کامل راه اندازی کنیم و سال آینده بخش زیادی از فرایند صدور پروانه و مجوز ساخت را هم غیر حضوری شود.

وی ادامه داد: صدور مجوزها و ایجاد ارتباطات الکترونیکی با اداره کل ثبت اسناد، نظام مهندسی ساختمان ، راه و شهرسازی و شرکت های خدمات رسان در راستای اشتراک دیتا و راه اندازی معماری تعامل پذیر بین دستگاهی از جمله دیگر اهداف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات درحوزه مناطق پنج گانه در سال آینده است.

به گفته اسدپور کاهش مراجعات شهروندان به مناطق شهرداری، ارائه بهینه خدمات بصورت غیرحضوری، حذف کاغذ و بروکراسی اداری، شفاف سازی در امور، ایجاد معماری تعامل پذیر بین سازمانی و برقراری ارتباط سیستمی هوشمند از جمله مزایای مهم استقرار سامانه شهروندسپاری در مناطق شهرداری و الکترونیکی شدن امور است.

وی همچنین تصریح کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با رئیس انجمن دفاتر پیشخوان دولت جلسه ای در سالن اداره پست ارومیه برگزار و آموزش های لازم درخصوص استعلام و پرداخت عوارض نوسازی و همچنین ارسال برخی استعلامات شهروندان از طریق سامانه شهروندسپاری به نمایندگان دفاتر پیشخوان سطح شهر ارومیه ارائه شد.


اسدپور اشاره ای نیز به برنامه های آینده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه داشت و اظهار کرد: اقدامات سال آینده در حوزه برون سپاری و شهروندسپاری  شامل راه اندازی و توسعه فرآیند الکترونیکی شدن استعلامات املاک آپارتمانی در مناطق دو، سه و چهار، استمرار آموزش های شهروندی در خصوص استفاده از سامانه شهروند سپاری در تمامی مناطق شهرداری و آموزش تمامی دفاتر پیشخوان در سطح شهر ارومیه است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه در این رابطه خاطرنشان کرد:  الکترونیکی کردن فرآیند استعلامات تمامی املاک سطح شهر با کاربری های مختلف و امکان بررسی و محاسبه از سوی شهروندان در مورد تعرفه و هزینه های صدور پروانه، تراکم، عوارض و صدور مجوزها با استفاده از پروفایل شهروندی از جمله دیگر اهداف این سازمان در سال آینده خواهد بود.

تعداد نمایش ها (71)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

x
تصویر روز
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه می باشد.
دی ان ان